KOSZYK JEST
PUSTY

tel. 795 098 248

sklep@vilingo.pl

14 dni na zwrot

 

§ Prawo odstąpienia od umowy

 

Mówiąc w  skrócie i po ludzku macie Państwo 14 dni aby spokojnie sprawdzić zakupione przedmioty, zastanowić się i przemyśleć czy nadal jesteście zainteresowani dokonanymi zakupami.

 

Będąc konsumentem - klientem naszego sklepu, mają Państwo prawo odstąpić od umowy zawartej w Sklepie Internetowym Vilingo.pl w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny ( umowę  uznaje się za niezawartą). Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy ( kurier dostarczył przesyłkę ), lub w którym osoba trzecia, inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa, weszła w posiadanie rzeczy ( np robicie komuś prezent i wysyłamy przesyłkę do osoby obdarowywanej).

 

Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą tradycyjną lub pocztą elektroniczną). Oświadczenie mogą Państwo przesłać na przykład:
 

tradycyjnie pisemnie poprzez pocztę na adres: LIVcom Tomasz Łukaszewski, 94-003  Łódź, ul. Rajdowa 20/38

w formie elektronicznej za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: bok@vilingo.pl lub sklep@vilingo.pl ;


Przykładowy wzór formularza odstąpienia od umowy zawarty jest w załączniku nr 2 do Ustawy o Prawach Konsumenta oraz poniżej jako załącznik. Mogą Państwo skorzystać ze wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe.

Najlepiej pobrać załącznik ( wzór ) wypisać i przesłać nam skan mailem.


Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy ( 14 dni od chwili otrzymania przesyłki ).


W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o odstąpieniu od umowy, wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (zakupy + dostawa) z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas, - oznacza to, że jeśli w naszym sklepie dostępna jest przesyłka za 15zł a Państwo wybiorą sobie dostawę kurierem za pobraniem za 19 zł zwracamy Państwu 15 zł.

 

Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; ( przeważnie wysyłamy środki na wskazany przez Państwa rachunek bankowy )  w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem.

 

Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.


Niechcianą rzecz proszę odesłać lub przekazać ją nam na adres: LIVcom Tomasz Łukaszewski, 94-003 Łódź ul. Rajdowa 20/38, niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 14 dni.

UWAGA !!!  Nie przyjmujemy zwrotów za pobraniem

 

Będą Państwo musieli ponieść bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy.( zgodnie z prawem odsyłają Państwo przedmiot na własny koszt - nie podlega zwrotowi ze strony sklepu )

 

Odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy. (oznacza to, że można spokojnie sprawdzić produkt, przymierzyć,  zastanowić się nad zakupem ale jeśli zaczniemy z niego korzystać, pozrywamy metki, wyrzucimy oryginalne opakowanie, uszkodzimy, poplamimy, zniszczymy - sprzedawca ma prawo pomniejszyć zwracaną kwotę o wartość zużycia, którą określa sprzedawca).

 

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl